Žiadosti o záväznú informáciu

Žiadosti o záväznú informáciu

Ešte nevyužívate právnu silu záväzných informácií (ZINZ)? Neviete čo je ZINZ a prečo je dôležitá? Prevedieme vás danou problematikou, spracujeme žiadosť o jej vydanie.

Úvodné informácie o ZINZ

Aká je výhoda ZINZ?

Čo je to záväzná informácia?​

Záväzná informácia je rozhodnutie vydané Finančnou správou SR za účelom poskytnúť firmám právnu záruku na určenie náležitostí súvisiacich so správnym zatriedením tovaru do kombinovanej nomenklatúry a na určenie výšky colnej sadzby. Fyzickým aj právnickým osobám je poskytnutá garancia, že vydané rozhodnutie je platné pre všetky colné úrady na území celej Európskej únie.

Výhody záväznej informácie

Je vydanie záväznej informácie časovo obmedzené?

Áno. Záväzná informácia je všeobecne platná 3 roky. Avšak v určitých prípadoch môže stratiť platnosť aj skôr. Napríklad vydaním Nariadenia EÚ týkajúceho sa nomenklatúrneho zatriedenia v súvislosti so zmenou výkladu nomenklatúry na medzinárodnej úrovni. Vtedy je na platnosť ZINZ vydané tzv. prechodné obdobie, počas ktorého môže ešte obchodník ZINZ využívať.

Čo ak sú moje informácie o tovare výrobným tajomstvom?

S informáciami uvedenými v žiadosti sa bude nakladať ako s dôvernými informáciami. Na našej strane povinnosť zachovávať obchodné tajomstvo upravuje objednávka s klientom a na strane colných úradov zamestnancom vyplýva povinnosť zachovávať o nich služobné tajomstvo. V žiadosti sú tieto údaje označené ako dôverné.

Začnime spoluprácu

Objednávka je nezáväzná. Napíšte nám, dohodneme podrobnosti a rozhodnite sa až potom!

Prečo si vybrať nás?

Od 01.10.2019 nie je možné požiadať o vydanie Záväznej informácie o nomenklatúrnom zatriedení tovaru písomne, a ani prostredníctvom portálu slovensko.sk Od 01.10.2019 je možné požiadať o ZINZ len cez portál EÚ pre obchodníkov.

100€

Vystavenie a spracovanie žiadosti na FS SR

Aj vy môžete byť ďalším spokojným klientom!

Dobrý deň p. Šašala, ako viete, chceme vždy jednať v medziach zákona a byť si vo všetkom istí - preto si radšej aj 3x preveríme, či konáme správne. Po tejto informácii som aspoň kľudný, že všetko je na poriadku. Ešte raz ďakujem!
František Ďuriančík
Mäspoma spol. s r.o.
Dobrý deň prajem! Veľmi pekne ďakujem za poskytnutie informácií. Tieto informácie posuniem ďalej nadriadenému a verím, že budeme naďalej spolupracovať.
Ing.Daniela Majtánová
Payroll and HR department JFM,s.r.o.

Objednávka

Zavolajte, kontaktujte nás na mail alebo si vyberte objednávkový formulár. Po jeho odoslaní vás kontaktujeme na uvedený e-mail.

Čo najskôr vás skontaktujeme na váš e-mail. Skontrolujte si jeho správnosť.
Objednávka je nezáväzná. Po odoslaní formulára vás kontaktujeme, pripravíme cenovú ponuku a záväznú objednávku.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa Zásad ochrany osobných údajov
Napíšte nám všetko, čo potrebujete. Čím viac, tým lepšie.

Sme tu pre vás

Pozrite si naše ďalšie ponuky a rozbehnite váš biznis s nami!

"Rozvážny človek sa najprv poradí, až potom s do niečoho pustí" P. Syrus

Colné poradenstvo

Nebojte sa žiadať o pomoc. Robte to, v čom ste dobrí. Nikto nemôže vedieť všetko. Nájdeme tie správne riešenia a poradíme vám na základe bohatých skúseností. Aj e-mailom.

ZISTIŤ VIAC

„Dobre urobené je vždy lepšie ako dobre povedané.“ - B. Franklin

Hlásenia INTRASTAT pohodlne

Pracujeme rýchlo, odborne, spoľahlivo.  Ak si ho chcete podávať sami, poradíme vám ako na to. Výber je na vás. Môžete využiť napríklad náš seminár- Intrastat v praxi. 

ZISTIŤ VIAC

"Cieľom vzdelania nie sú vedomosti, ale schopnosť konať" - Herbert Spencer

Bohatá ponuka školení

Naše školenia nie sú „hromadné“, sú zamerané na jednotlivca alebo menšie kolektívy v rámci podnikov a preto nie sú viazané na konkrétny termín. Neváhajte a dohodnite si svoj  termín.


ZISTIŤ VIAC

Prejsť na začiatok