Colné zatriedenie tovaru – pikniková deka

Colné zatriedenie-pikniková deka

Colné zatriedenie-pikniková deka. Aké je? Deka s rozmermi približne 200 cm × 150 cm. Deka zhotovená z dvoch vrstiev pletených textílií (zo syntetických vlákien), na jednej strane laminovaná plastovou fóliou. Obe vrstvy textílií spája olemovanie výrobku pozdĺž všetkých štyroch strán úzkym tkaným textilným pásom. Laminovaná vrstva chráni pred vlhkosťou a nečistotou zo zeme. Keď sa výrobok zvinie, zaistí sa pomocou pripevnenej príklopky z pletenej textílie so zapínaním na suchý zips (velcro). Po zložení sa potom môže sa nosiť za držadlo (textilný pás) pripevnené k príklopke ako taška.

Pravidlá colného zatriedenia

Colné zatriedenie na tovar pikniková deka určujú všeobecné pravidlá 1 až 6 na interpretáciu kombinovanej nomenklatúry. Poznámky 7 d) a f) k XI. triede a poznámka 2 a) k 59. kapitole kombinovanej nomenklatúry. A znenie číselných znakov KN 6306 a 6306 90 00.

Vylúčenie z colných položiek

Colné zatriedenie piknikovej deky do položky 6301 ako prikrývka vylučuje fakt, že výrobok nemá typické objektívne charakteristické vlastnosti prikrývky (vhodné ovinutie okolo tela alebo zakrytie tela osoby na jej zahriatie). Výrobok iba chráni osobu, ktorá na ňom sedí, pred vlhkosťou a nečistotou zo zeme.

Výrobok nepatrí do položky 6304 ako ostatné interiérové textílie, pretože nie je určený na použitieColné zatriedenie-pikniková deka v interiéri, ale na použitie na zemi v exteriéri. Pozri vysvetlivky k harmonizovanému systému k položke 6304, prvý odsek.

Určenie colnej položky

Vzhľadom na materiály výrobku (pletené textílie zo syntetických vlákien položky 6006 a pletené textílie laminované plastmi položky 5903 ) patrí výrobok medzi textilné výrobky XI. triedy.

Podľa objektívnych charakteristických vlastností (ľahká hmotnosť, laminovanie na ochranu, rýchle rozloženie a skladanie a jednoduchá preprava) je výrobok určený na vonkajšie použitie, aby sa dal zobrať napríklad na kempovanie, pláž atď., a dočasne tam používať (pozri aj vysvetlivky ku kombinovanej nomenklatúre k podpoložke 6306 90 00 ).

Výrobok sa preto má zatriediť pod číselný znak KN 6306 90 00 ako ostatné kempingové výrobky.

Colné zatriedenie-pikniková deka: 6306 90 00

Zdroj: VYKONÁVACIE NARIADENIE KOMISIE (EÚ) 2022/1524 z 8. septembra 2022 o zatriedení určitého tovaru do kombinovanej nomenklatúry

 

 

Colné zatriedenie tovaru – pikniková deka
Prejsť na začiatok