Colné zatriedenie tovaru – bežecká vesta s fľašami

COLNÉ ZATRIEDENIE TOVARU: Bežecká vesta dodávaná spolu s fľašami na pitie v súprave na predaj v malom.

Súprava zahŕňa:

a) pletený odev bez rukávov (tzv. bežecká vesta) (93 % syntetických vlákien a 7 % elastanu) zakrývajúci hornú časť tela, siahajúci k pásu. Predná strana má výstrih v tvare V a vpredu sa úplne otvára so zapínaním na zips, bez akéhokoľvek prekrývajúceho sa zapínania. Na prednej strane odevu sú dve pravouhlé otvorené vrecká umiestnené na hrudi s rozmermi približne 19 cm x 8 cm a dve pravouhlé otvorené vrecká umiestnené v páse s rozmermi približne 12 cm x 14 cm.Na zadnej strane je jedno vrecko s kaučukovými remienkami, ktoré sú určené napríklad na uchytenie skladacích vychádzkových palíc.

 

b) dve mäkké fľaše, s plochým dnom, každá s objemom 500 ml, ktoré sa zmestia do predných vreciek na hrudi, vyrobené z polyuretánu a s plastovým viečkom s výsuvným náustkom.

Zatriedenie v zmysle VYKONÁVACIEHO NARIADENIA KOMISIE (EÚ) 2022/933 z 13. júna 2022 o zatriedení určitého tovaru do kombinovanej nomenklatúry

Colné zatriedenie určujú všeobecné pravidlá 1 a 6 na interpretáciu kombinovanej nomenklatúry (VIP – všeobecné interpretačné pravidlá kombinovanej nomenklatúry).

Tri spoločne predkladané výrobky predstavujú samostatné výrobky. Nie sú zloženým tovarom, keďže spolu netvoria celok, ktorý by sa bežne neponúkal na predaj ako samostatné časti. Nie sú tovarom dodávaným v súpravách na predaj v malom v zmysle VIP 3 b). Ich spoločné používanie nepredstavuje splnenie určitej potreby alebo vykonávanie konkrétnej činnosti, hlavne preto, že dizajn vreciek neobmedzuje ich použitie na nosenie konkrétnych výrobkov určených na konkrétne potreby alebo činnosti. Výrobky sú samostatnými výrobkami, ktoré možno použiť nezávisle od seba. Nosenie odevu a pitie sú rozličné činnosti a neplnia rovnakú konkrétnu potrebu (odev zakrýva hornú časť tela a fľaše sú na pitie).

Ak jeden alebo viaceré výrobky v „súprave“ neplnia rovnakú konkrétnu potrebu alebo nie sú určené na vykonávanie rovnakej konkrétnej činnosti, každý výrobok sa musí zatriediť osobitne [pozri aj Usmernenia k zatrieďovaniu tovaru predkladanému ako súprava na predaj v malom do kombinovanej nomenklatúry, časť (B) (II) (1) ( Ú. v. EÚ C 105, 11.4.2013, s. 1)]. V dôsledku toho sa tieto výrobky majú zatriediť samostatne. Jednotlivé výrobky, ako sú uvedené v opise tovaru, sa majú zatriediť takto:

a) BEŽECKÁ VESTA – colné zatriedenie: 6110 30 99

Odôvodnenie: Na základe objektívnych charakteristických vlastností je vesta odevom položky 6110 . Do tejto položky patrí kategória pletených alebo háčkovaných výrobkov, určených na zakrytie hornej časti tela. Ako napríklad pulóvre, svetre, vesty (tiež zapínacie) a podobné výrobky. (Pozri aj vysvetlivky k harmonizovanému systému k položke 6110 , prvý odsek).

Odevy uvedenej položky sú určené na zakrytie hornej časti tela. Patria sem odevy z akéhokoľvek pleteného alebo háčkovaného materiálu,s rukávmi alebo bez rukávov, s výstrihom akéhokoľvek typu. S golierom alebo bez goliera, s vreckami alebo bez vreciek. (pozri aj vysvetlivky ku kombinovanej nomenklatúre k položke 6110 ). Vestu nemožno rozpoznať ako vestu navrhnutú pre jedno alebo druhé pohlavie. Vesta sa má zatriediť ako dámsky alebo dievčenský pulóver, sveter, vesta (tiež zapínacia) a podobné výrobky, pletené alebo háčkované, z chemických vlákien.

b) PLASTOVÉ FĽAŠE – colné zatriedenie: 3924 90 00

Odôvodnenie: Zatriedenie určuje znenie číselných znakov KN 3924 a 3924 90 00 . Fľaše sa majú zatriediť ako ostatné potreby pre domácnosť a hygienické alebo toaletné potreby, z plastov.

Zdroj: VYKONÁVACIE NARIADENIE KOMISIE (EÚ) 2022/933 z 13. júna 2022 o zatriedení určitého tovaru do kombinovanej nomenklatúry

 

Colné zatriedenie tovaru – bežecká vesta s fľašami
Prejsť na začiatok